marzec 14/2019

Aktualności

Dlaczego warto kupić używany samochód KIA?

Dlaczego warto kupić używany samochód KIA?
Wróć do listy

Najnowsze wpisy

Dlaczego warto kupić używany samochód KIA?
Jak skutecznie dbać o samochód zimą?
styczeń 03/2024
Dlaczego warto kupić używany samochód KIA?
Wyprzedaż rocznika 2023 wciąż trwa – upoluj najlepszą ofertę zanim będzie za późno!
grudzień 21/2023
Dlaczego warto kupić używany samochód KIA?
Nowe samochody KIA autami przyszłości? Czego możemy się po nich spodziewać?  
grudzień 07/2023

Kupowanie używanych samochodów to dla wielu osób ostateczność: nie wiadomo, czy auto jest rzeczywiście sprawne, a sprzedawca na pewno uczciwy. Na szczęście używane samochody można kupować również w salonie dealerskim danej marki – dzięki temu nie trzeba obawiać się o ich historię i stan techniczny. Używane samochody z salonu dealerskiego to pewność atrakcyjnej ceny pojazdu i najwyższego bezpieczeństwa zakupu.

Niemiec (nie) płakał, jak sprzedawał

Podstawowy problem na rynku pojazdów używanych polega na tym, że kupujący oczekują niskiej ceny i wysokiej jakości. A te dwie rzeczy często zupełnie nie idą w parze. Skutek jest niestety taki, że prywatni handlarze, by „opchnąć” towar, majstrują przy nim: cofają licznik, stosują wątpliwej jakości zamienniki podzespołów, a nawet preparują dokumenty – i to pomimo ryzyka kary grzywny oraz pozbawienia wolności!

Wbrew pozorom, łatwo stać się kolejną naiwną ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Wciąż przede wszystkim dlatego, że gdy już kupujemy, potrafimy targować się o każdą stówę – a zbijanie ceny na siłę nie pozostaje bez wpływu na to, co auto kryje pod maską…

Od 2000 r. do Polski sprowadzono już ponad 7 mln samochodów z krajów UE, głównie z Niemiec. Chociaż prywatni sprzedawcy zapewniają o ich świetnym stanie, w rzeczywistości znaczna część aut jest stara (średni wiek sprowadzanego z zagranicy pojazdu to 11 lat i 8 miesięcy), mocno zużyta (często na tyle, że samochody te zamiast na drogi, powinny trafiać prosto na złomowiska) i ma spory przebieg (między bajki można włożyć opowieści o babci, która jeździła tylko do kościoła i po zakupy, bo prawda jest taka, że przeciętny Niemiec pokonuje co najmniej 25–30 tys. km rocznie, dlatego nie jest możliwe, by dziesięcioletni wóz miał „nabite” ledwie 50 czy 70 tys. km).

Dlatego podczas zakupu warto zachować rozsądek. Jeżeli używany samochód lśni, pachnie i z każdej strony wygląda jak nowy, ale kosztuje 3, 5, 10 czy 15 tys. zł, to w głowie kupującego powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. Być może auto ma powypadkową przeszłość, było źle serwisowane, a jego kondycja techniczna grozi tragicznym wypadkiem drogowym? Raczej nikt nie chciałby przekonać się o tym na własnej skórze.

Używane samochody z salonu dealerskiego

Czy da się wobec tego kupić używany samochód bez ryzyka? Owszem, w tym celu najlepiej skorzystać z oferty samochodów używanych u dealera. W ostatnich latach wiele marek uruchomiło specjalne programy sprzedaży kilkuletnich, sprawdzonych pojazdów w korzystnej cenie. Jednym z bardziej bezkompromisowych programów tego typu jest KIA Używane, dostępny m.in. w salonie dealerskim SZIC w Opolu. Lista zalet programu jest długa i zadowoli nawet najbardziej wymagających kierowców.

Całkowite bezpieczeństwo zakupu

Każdy używany samochód dostępny w programie KIA Używane:

  • pochodzi z oficjalnej sieci dealerskiej i wyłącznie z rynku polskiego,
  • ma najwyżej 4 lata,
  • ma rzeczywisty przebieg, który może wynosić maksymalnie 120 tys. km,
  • ma łatwą do zweryfikowania przeszłość oraz w 100% udokumentowaną historię serwisowania, ewentualnych napraw i wymiany części,
  • pozytywnie przeszedł kontrole w bagatela 150 punktach, według metody opracowanej przez KIA wspólnie z firmą certyfikującą Dekra (sprawdza się m.in. stan techniczny wszystkich podzespołów, jak hamulce, silnik, układ wydechowy, układ kierowniczy, zawiedzenie itd., stan szyb i tapicerki, działanie wszystkich mechanizmów i systemów, poziom emisji spalin, stan akumulatora, a nawet przydatność do użycia gaśnicy!).
    Do sprzedaży dopuszczane są wyłącznie te auta, które pozytywnie przeszły szereg testów i spełniają restrykcyjne wymogi odnośnie do stanu technicznego i bezpieczeństwa

Nawet 6 lat fabrycznej gwarancji

Tak, na używane auto z salonu dealerskiego SZIC, dostępne w programie KIA Używane, przysługuje gwarancja. Wszystkie samochody KIA mają w standardzie 7-letnią gwarancję, dlatego kupując roczny model, nowy nabywca wciąż może korzystać z aż 6 lat gwarancji! Przy dwulatku jest 5 lat gwarancji, a przy czterolatku – 3.

Bezpłatne kontrole

W ramach programu KIA Używane, po miesiącu lub przejechaniu 2000 km właściciel pojazdu jest zapraszany na bezpłatną kontrolę zakupionego samochodu.

Popularne modele od 2014 r. w atrakcyjnej cenie

W programie KIA Używane salon dealerski SZIC oferuje każdy model koreańskiego producenta, który został wyprodukowany po 2014 r.: od Picanto, przez Ceed’a, Optimę i Sorento, aż po Sportage czy Stingera GT.

Wprawdzie używane samochody od dealera są droższe niż te u prywaciarza, to jednak w obliczu tego, co powiedzieliśmy sobie wcześniej o nieuczciwych sprzedawcach, stanowią one jedyną rozsądną ofertę dla kogoś, kto chce bezpiecznie kupić używany pojazd i mieć absolutną pewność co do jego stanu i jakości.

Aktualną ofertę używanych samochodów KIA z salonu dealerskiego SZIC z Opola sprawdzisz tutaj.

Powiązane wpisy

Dlaczego warto kupić używany samochód KIA?

styczeń 03/2024

Jak skutecznie dbać o samochód zimą?

Dlaczego warto kupić używany samochód KIA?

grudzień 21/2023

Wyprzedaż rocznika 2023 wciąż trwa – upoluj najlepszą ofertę zanim będzie za późno!

Dlaczego warto kupić używany samochód KIA?

grudzień 07/2023

Nowe samochody KIA autami przyszłości? Czego możemy się po nich spodziewać?  

Dlaczego warto kupić używany samochód KIA?

październik 30/2023

Darmowa wycena samochodu – ile warte jest moje auto?

Wróć do góry strony