czerwiec 18/2020

Motoryzacja

Przydatne rozwiązania w samochodach Kia

Przydatne rozwiązania w samochodach Kia
Wróć do listy

Najnowsze wpisy

Przydatne rozwiązania w samochodach Kia
Jak skutecznie dbać o samochód zimą?
styczeń 03/2024
Przydatne rozwiązania w samochodach Kia
Wyprzedaż rocznika 2023 wciąż trwa – upoluj najlepszą ofertę zanim będzie za późno!
grudzień 21/2023
Przydatne rozwiązania w samochodach Kia
Nowe samochody KIA autami przyszłości? Czego możemy się po nich spodziewać?  
grudzień 07/2023

W motoryzacji od pewnego czasu bardzo dużo się dzieje. Nowe rozwiązania, pojawiające się w samochodach różnych marek zmieniają nie tylko ich wygląd, ale również dbają o bezpieczeństwo czy komfort osób podróżujących pojazdem. Współczesne auta są coraz bardziej naszpikowane elektroniką – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Dzisiaj skupimy się na rozwiązaniach marki Kia, dzięki którym samochody są coraz inteligentniejsze i bezpieczniejsze.

Kia Drive Wise – komfortowe, radosne podróżowanie

Drive Wise to niewątpliwe przyszłość w dziedzinie inteligentych rozwiązań marki Kia. Zaprojektowana technologia ogólnie rzecz biorąc zwiększa bezpieczeństwo jazdy, a dodatkowo pozwala w większym stopniu skoncentrować się na przyjemności z prowadzenia pojazdu. Nowoczesne systemy opracowane zostały z myślą o wsparciu kierowcy i jeździe autonomicznej. Drive Wise jest ciągle rozwijane, a już teraz w znacznym stopniu przyczynia się do wyeliminowania wielu zagrożeń, które czekają na zatłoczonych drogach.

Jakie dokładnie systemy zostały już zastosowane w samochodach Kia? Między innymi układ autonomicznego hamowania awaryjnego, zwanego Kia Brake Assist. Rozwiązanie dostarcza kierowcy sygnały ostrzegawcze i automatycznie hamuje, jeśli osoba kierująca nie reaguje. Pozwala to uniknąć wypadku lub złagodzić jego skutki. System opiera swoje działanie na radarze w przednim zderzaku oraz kamerze na przedniej szybie. Oprócz tego w rozwiązaniu Drive Wise można znaleźć układ ostrzegania o kolizji z pojazdem poprzedzającym (FCW). Jego zadaniem jest monitorowanie odległości do pojazdu przed nami. W przypadku nagłego spadku jego prędkości system wizualnie i dźwiękowo ostrzega o możliwości kolizji. W skład Drive Wise wchodzą ponadto: układ monitorowania martwego pola w lusterkach, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, inteligentny tempomat, układ samodzielnej jazdy autostradą, asystent jazdy w korkach czy systemy związane z wspomaganiem widoczności. O parkowanie również nie trzeba się martwić – asystent parkowania zadba kompleksowo o wszystkie manewry z nim związane.

Idea ECO Dynamics

Kia to marka dbająca o środowisko. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Firma koncentruje się na stosowaniu materiałów i rozwiązań, które są przyjazne dla środowiska naturalnego. Kolejne prace badawczo – rozwojowe pozwalają na wprowadzenie innowacji i nowych, ekologicznych samochodów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w 2014 roku marka Kia Motors została umieszczona na 35. miejscu na liście globalnych marek, które są najbardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. W tym samym roku wprowadzony został na rynek model Soul EV – pierwszy całkowicie elektryczny, bezemisyjny samochód, sprzedawany na całym świecie. Oprócz tego marka ciągle rozwija technologie hybrydowe.

UVO Connect – nowy wymiar łączności

UVO Connect to niewątpliwy krok w przyszłość. Rozwiązanie zapewnia zupełnie nową jakość. Kia Live dostarcza wszelkich przydatnych informacji w trasie, które są na bieżąco aktualizowane. Aplikacja UVO zapewnia całkowitą kontrolę, którą masz w zasięgu palca swojej dłoni. UVO zapewnia dostęp do informacji diagnostycznych, statusu pojazdu czy choćby statystyk jazdy. Dzięki temu możesz również aktywować zdalnie bardzo ważne funkcje, takie jak: kontrola klimatyzacji, kontrola baterii czy różnego rodzaju powiadomienia, które poinformują chociażby o włączeniu alarmu. Oprócz tego dzięki aplikacji możesz znaleźć swój samochód na dużym parkingu.

Kia Live pozwala wiedzieć, co kryje się za każdym zakrętem. Usługa pozwala na dostęp do danych diagnostycznych czy informacji o podróży. Wszelkie dane wyświetlają się na ekranie multimedialnych w czasie rzeczywistym.

Oprócz tego marka Kia ciągle rozwija systemy bezpieczeństwa, a także wyznaje zasady, dzięki którym chroni środowisko. Jak sam widzisz, zastosowane systemy dbają nie tylko o bezpieczeństwo, ale i komfort podróży każdej osoby w samochodzie. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że pojazdy Kia są inteligentniejsze niż kiedykolwiek!

Powiązane wpisy

Przydatne rozwiązania w samochodach Kia

lipiec 12/2023

Kia Sportage – czemu zawdzięcza sympatię Polaków?

Przydatne rozwiązania w samochodach Kia

styczeń 26/2023

Over The Air – samodzielne aktualizacje nawigacji KIA

Przydatne rozwiązania w samochodach Kia

grudzień 10/2022

KIA Sportage – bezpieczna jazda zimą

Przydatne rozwiązania w samochodach Kia

kwiecień 14/2022

Dotacja na zakup samochodu elektrycznego? Podpowiadam jak ją uzyskać

Wróć do góry strony