październik 17/2019

LifeStyle

Samochód nowy czy używany – porównanie aut KIA

Samochód nowy czy używany – porównanie aut KIA

Samochód nowy czy używany? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta, bo w obu przypadkach nabywcy indywidualni i biznesowi mają do dyspozycji ogromny szereg zalet. Porównajmy więc modele aut KIA i na ich przykładzie oszacujmy, kiedy warto zdecydować się na nówkę z salonu, a kto będzie całkowicie usatysfakcjonowany z samochodu z drugiej ręki.

Pierwsza myśl jest oczywista: jasne, że nowe jest lepsze. To nie podlega żadnej dyskusji. Jednak nie każdego stać na cztery kółka, które pachną fabryczną nowością. Prawdę mówiąc – według statystyk rynku motoryzacyjnego nówek z salonu zarejestrowano w 2018 r. aż o połowę mniej niż pojazdów używanych!

Cena

Na nowe samochody decydują się przede wszystkim nabywcy biznesowi, a ci indywidualni preferują modele używane. Co za tym stoi, łatwo się domyślić. Nowy samochód jest drogi. W wyższej cenie otrzymujemy jednak same plusy: zerowy przebieg, fabrycznie nowe podzespoły i elementy wyposażenia, niską awaryjność, często również nowocześniejsze technologie pokładowe. Za samochód używany zapłacimy znacznie mniej, ale musimy się liczyć z nakręconymi kilometrami, potencjalną awaryjnością, zużyciem, czasem też z obniżoną wygodą.

Nowy samochód KIA

Model: KIA Ceed

Wersja: M

Rok produkcji: 2020

Przebieg: 0 km

Silnik: 1.4 T-GDI, 140 KM, benzyna

Cena: 84 990 zł

Samochód z programu KIA Używane

Model: KIA Ceed

Wersja: M

Rok produkcji: 2013

Przebieg: 87 555 km

Silnik: 1591 ccm, 135 KM, benzyna

Cena: 37 500 zł

Zaleta: auta używane z programu KIA Używane mają nie więcej niż 4 lata i 120 tys. km.

Na tym jednym przykładzie widać, że używane pojazdy potrafią być aż o połowę tańsze od nowych. To kusi – ale na cenie udany wybór się nie kończy.

Formy finansowania

Detali, na które należy zwrócić uwagę przy kupnie auta jest więcej. Często to rozmaite szczegóły oferty przemawiają za wyborem jednej lub drugiej opcji. A rynkowa oferta pojazdów jest obecnie na tyle zróżnicowana i atrakcyjna, że w wielu przypadkach zakup samochodu nowego, jak i używanego będzie tak samo korzystny dla firmy oraz osoby prywatnej.

Samochód nowy czy używany – porównanie aut KIA
Wróć do góry strony