SZIC OPOLE

Najem i leasing
dla firm

Szukasz finansowania na zakup firmowego auta lub całej floty? Doradzimy najbardziej opłacalną opcję i pomożemy załatwić wszystkie formalności

Leasing samochodu

Chcesz sfinansować samochód na raty, ale bez wiązania się umową kredytową banku? Zdecyduj się na leasing auta. Po zakończeniu umowy leasingowej możesz wykupić pojazd, zwrócić lub wymienić na nowy model w ramach kolejnej oferty leasingu.

Leasing operacyjny:

Przykładowa oferta

Leasing dla firm - dlaczego warto?

Proste procedury

Umowę leasingu obowiązuje mniej formalności niż kredyt bankowy. Dlatego zdobycie leasingu zajmuje mniej czasu. W zaledwie kilka dni otrzymasz decyzję o przyznaniu finansowania i wyjedziesz z salonu nowym firmowym autem.

Elastyczne warunki

U nas możesz sięgnąć zarówno po leasing operacyjny na samochody nowe, jak i leasing finansowy na auta używane. Wszystkie parametry umowy – opłatę początkową, wysokość raty, okres finansowania, kwotę wykupu – dopasujemy do potrzeb Twojej firmy.

Korzyści podatkowe

Leasing pozwala zoptymalizować koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Miesięczne raty włączysz w koszty uzyskania przychodu lub w koszty odpisów amortyzacyjnych, a z każdej faktury za leasing auta odliczysz podatek VAT.

Weź samochód w leasing SMART

Firmowe auto w naprawdę dobrej cenie? Mamy to. Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny leasing SMART. To niska miesięczna rata i to bez konieczności wykupu pojazdu po zakończeniu umowy leasingowej.

Leasing Smart:

Przykładowa oferta

Najem długoterminowy dla firm

Chcesz korzystać z firmowego samochodu bez martwienia się o serwis, wymianę opon czy naprawy? Zdecyduj się na najem długoterminowy auta.

Najem długoterminowy:

Przykładowa oferta

Najem auta dla firm - dlaczego warto?

Opłacony pakiet usług

Opłata za najem obejmuje zarówno wartość samochodu, jak i jego eksploatację – ubezpieczenie, serwis, likwidację szkód czy pomoc assistance. Twoja firma po prostu korzysta z auta i rozwija działalność, a my zajmujemy się utrzymaniem pojazdu.

Kontrola firmowych kosztów

Zawsze wiesz, ile wydasz na utrzymanie floty. W razie usterki czy naprawy szkody nie zaskoczą Cię dodatkowe wydatki. Do tego najem auta nie wymaga wkładu własnego, miesięczną opłatę wrzucisz w koszty, a z każdej faktury odliczysz 100% VAT-u.

Częsta wymiana samochodu

W ramach najmu możesz często wymieniać samochód na nowszy model. Auto przypadło Ci do gustu i chcesz je zatrzymać na własność? Nie ma problemu. Po zakończeniu umowy najmu wykupisz auto na preferencyjnych warunkach.

Porównaj ratę za najem bądź leasing samochodu

Wybierz rodzaj finansowania, wartość pojazdu i okres spłaty, a nasz kalkulator obliczy orientacyjną wysokość miesięcznej raty.

już od 1290 zł

netto miesięcznie

Leasing operacyjny

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque hendrerit venenatis ante a auctor. 

PRZYKŁADOWE PARAMETRY:

już od 1290 zł

netto miesięcznie

Leasing
Smart

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque hendrerit venenatis ante a auctor. 

PRZYKŁADOWE PARAMETRY:

już od 1290 zł

netto miesięcznie

Najem długoterminowy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque hendrerit venenatis ante a auctor. 

PRZYKŁADOWE PARAMETRY:

Nasi specjaliści są
do Twojej dyspozycji

Wypełnij formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 15 minut, lub skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Beata Tarnowska
Doradca klienta ds. finansów i ubezpieczenia
Małgorzata Pawlik
Koordynatorka działu

Zostaw swój numer, a nasz doradca oddzwoni do Ciebie w ciągu 15 minut. *

*W godzinach pracy salonu.

Sfinansuj z nami zakup auta dla swojej firmy

Wypełnij formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 15 minut.

FAQ najczęściej zadawane pytania o najem i leasing samochodu

Jaka jest maksymalna opłata wstępna w leasingu?

Maksymalnie można wpłacić 45% wartości pojazdu. Opłata wstępna wpływa na wysokość miesięcznych rat, więc warto rozważyć różne kalkulacje. Nasz doradca przed zawarciem umowy ustali razem z Tobą wysokość opłaty wstępnej, która najlepiej odpowiada Twojej firmie.

Maksymalny wykup wynosi 19%. Kwota wykupu będzie określona w umowie leasingowej i po jej zakończeniu możesz podjąć decyzję o wykupieniu auta. Możesz wziąć nowy model auta w ramach kolejnej umowy leasingowej. 

Leasing jest zazwyczaj przeznaczony dla działalności gospodarczej, choć istnieje także leasing konsumencki. W leasingu opłaty są kosztem uzyskania przychodu i można odliczyć od nich VAT, a pojazd staje się własnością po czasie trwania umowy. Różnicą jest także uproszczona procedura w przypadku leasingu. Wniosek leasingowy jest prosty. Kredyt wymaga o wiele więcej formalności.

Pożyczka leasingowa różni się od leasingu możliwym czasem trwania umowy. Przy pierwszej opcji jest to czas określony w umowie i zależy on od wewnętrznych przepisów firmy leasingowej. Pożyczkę leasingową można nadpłacać lub spłacić wcześniej.

Wymagane są dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy oraz dokumenty potwierdzające źródło i wysokość dochodów. Przedsiębiorcy muszą przedstawić dodatkowo dokumenty reprezentantów spółki. W przypadku leasingu możesz skorzystać z uproszczonej procedury przyznawania finansowania w porównaniu do kredytu bankowego.

W przypadku leasingu operacyjnego samochód pozostaje własnością leasingodawcy, a przy leasingu finansowym jest własnością leasingobiorcy w zamian za wpłacane raty leasingowe.

Większym wzięciem cieszy się leasing operacyjny – ma niższe koszty początkowe i możesz rozliczyć podatek AT wraz z każdą ratą leasingową. W przypadku leasingu operacyjnego cały VAT trzeba opłacić z góry. Jednak każda firma ma inne potrzeby, a zatem warto rozważyć także drugi leasing operacyjny, w którym zwiększona amortyzacja pozwala wygodnie regulować firmowe koszty i dochody.

Jest to część wartości przedmiotu leasingu, którą leasingobiorca opłaca z własnych środków na początku umowy.

Tak, jest to możliwe, choć mogą obowiązywać pewne ograniczenia co do wieku i stanu pojazdu.

Koszt leasingu (w tym wysokość miesięcznych rat) zależy od wielu czynników, w tym od wartości samochodu, okresu leasingu i ewentualnego wkładu własnego. Jednak przez cały okres umowy korzystasz z niskich kosztów całkowitych leasingu. Dokładne warunki produktu określa umowa, jaką zawrzesz leasingodawcą.

Proste procedury i minimum formalności sprawiają, że staranie się o leasing jest szybkie i nie zajmuje cennego czasu przedsiębiorcy. Procedura ta może być różna w zależności od firmy leasingowej, ale zazwyczaj zajmuje to kilka dni.

Okres leasingu może być różny, często jest to od 2 do 5 lat.

Tak na koniec umowy po wykupie przedmiot leasingu staje się własnością leasingobiorcy, który może go sprzedać.

Wynajem długoterminowy to forma leasingu operacyjnego, gdzie klient wynajmuje pojazd na określony czas, zwykle od 30 do 60 miesięcy, płacąc stałą miesięczną ratę. W ramach najmu długoterminowego klient biznesowy otrzymuje nie tylko nowe samochody, ale także pakiet usług związanych z eksploatacją pojazdów – naprawy, serwis, ubezpieczenie, likwidację szkód czy pomoc assistance w przypadku szkody.

Główne zalety to brak konieczności wkładu własnego, stałe miesięczne koszty, brak ryzyka utraty wartości pojazdu oraz pełna obsługa serwisowa i ubezpieczeniowa. Ty tylko jeździsz samochodem i lejesz paliwo – cała reszta należy do wynajmującego pojazd. To bardzo wygodne rozwiązanie, które oszczędzanie przede wszystkim czas przedsiębiorcy oraz pozwala łatwo utrzymać firmową flotę w nienagannym stanie.

Koszt finansowania w formie najmu długoterminowego zależy oczywiście od modelu, który wybierzesz. Taka forma finansowania pozwala na większą swobodę w wyborze i nawet w przypadku ograniczonego budżetu możesz wybrać nieco bardziej „prestiżowy” model. Miesięczna rata najmu długoterminowego może wynosić od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Tak, większość firm oferujących wynajem długoterminowy posiada szeroką gamę modeli do wyboru.

Tak, umowa zwykle obejmuje pakiet serwisowy, który pokrywa przeglądy techniczne i naprawy. Warto zwrócić uwagę, czy wynajmujący gwarantuje przeglądy i naprawy w autoryzowanym serwisie.

Tak, w ramach miesięcznej raty zawarte jest kompleksowe ubezpieczenie OC i AC. Możesz skorzystać też z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz pomoc assistance.

Po zakończeniu umowy samochód jest zwracany firmie, a klient może wybrać nowy pojazd w ramach nowej umowy.

Zależy to od warunków umowy, ale niektóre firmy oferują możliwość zmiany pojazdu przed upływem umowy.

Nie, wynajem długoterminowy jest dostępny zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych.

Zwykle wymagane są dokumenty tożsamości, prawo jazdy, dokumenty firmy (jeśli dotyczy) oraz zaświadczenie o zdolności kredytowej.

Dla firm wynajem długoterminowy jest kosztem uzyskania przychodu i może być odliczany od podatku. Dla klientów indywidualnych zależy to od indywidualnych warunków umowy.

Rabat 15% na kategorię Akcesoria*

W koszyku wpisz kod: GRUDZIEN15

*Promocja trwa od 03.12 do 06.12 br. Promocja nie łączy się z innymi promocjami. Promocja nie obowiązuje na zestawy kół oraz felgi

Informacja RODO

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.