SZIC OPOLE
Samochody
elektryczne dla firm
Chcesz zbudować nowoczesną flotę, która zadba zarówno o środowisko naturalne, jak i firmowe finanse? Postaw na pojazd z napędem elektrycznym. W naszym salonie znajdziesz całą gamę samochodów elektrycznych.
Dołącz do firm, które wyznaczają trendy
Samochód elektryczny w firmie - dlaczego warto?
Rozwój zrównoważonej mobilności
Interesują Cię innowacyjne pomysły w motoryzacji? Auta elektryczne łączą dynamiczne osiągi, komfort jazdy i najwyższe bezpieczeństwo. I to wszystko bez emisji szkodliwych substancji.
Prestiżowy wizerunek firmy
Elektryczna flota to symbol nowoczesnej, odpowiedzialnej społecznie organizacji. Cicho sunące po ulicy auto z logo marki będzie wyjątkową reklamą Twojej firmy.
Spokojna, komfortowa jazdy
Elektryk sprawdzi się i w mieście, i w dalekiej trasie – błyskawiczne przyśpieszenie, nawet 450 km na jednym ładowaniu i wjazd do stref czystego transportu.
Rozwój zrównoważonej mobilności
Interesują Cię innowacyjne pomysły w motoryzacji? Auta elektryczne łączą dynamiczne osiągi, komfort jazdy i najwyższe bezpieczeństwo. I to wszystko bez emisji szkodliwych substancji.
Prestiżowy wizerunek firmy
Elektryczna flota to symbol nowoczesnej, odpowiedzialnej społecznie organizacji. Cicho sunące po ulicy auto z logo marki będzie wyjątkową reklamą Twojej firmy.
Spokojna, komfortowa jazdy
Elektryk sprawdzi się i w mieście, i w dalekiej trasie – błyskawiczne przyśpieszenie, nawet 450 km na jednym ładowaniu i wjazd do stref czystego transportu.
Ekologiczne i oszczędne rozwiązanie
Czy jazda elektrykiem się opłaca?
Niższe koszty paliwa sprawiają, że auta elektryczne są tańsze w eksploatacji niż samochody z silnikiem spalinowym. Pojazdy elektryczne mają też prostszą konstrukcję niż auta konwencjonalne, są więc mniej awaryjne mechanicznie, co obniża koszty serwisowania.
Roczny koszt eksploatacji
EV
6748 zł
- Auto: KIA NIRO
- Przebieg roczny: 30 000 km
- Miasto: 80%
- Autostrada 20 %
- Ładowanie (1,4 zł/kWh): w pracy
- Lokalna emisja CO2: 0 t CO2
Roczny koszt eksploatacji
PB/Diesla
Koszt benzyny (3,72 t CO2)
12 704 zł
Koszt oleju napędowego (3,57 t CO2)
9518 zł
- Przebieg roczny: 30 000 km
- Miasto: 80%
- Autostrada 20 %
- Ładowanie (1,4 zł/kWh): w pracy
Nawet 27 tysięcy w programie "Mój elektryk"
Szukasz dofinansowania na samochód elektryczny? Skorzystaj z dotacji w ramach rządowego programu "Mój elektryk".
- Dotacja zarówno na zakup samochodu elektrycznego, jak i na leasing elektryka.
- Dopłata na samochody elektryczne w cenie do 225 tys. złotych.
- Maksymalna kwota dopłaty dla średniorocznego przebiegu na poziomie co najmniej 15 tys. km.
Zostaw swój numer, a nasz doradca oddzwoni do Ciebie w ciągu 15 minut. *
*W godzinach pracy salonu.
Zdobądź z nami dopłatę na elektryka
Skontaktuj się z naszym salonem. Nasz doradca oddzwoni w 15 minut i opowie na wszystkie Twoje pytania związane z programem "Mój elektryk".
Odkryj elektryczne modele aut w salonie SZIC
FAQ Najczęściej zadawane pytania o flotę samochodów elektrycznych
Dlaczego warto jeździć samochodem elektrycznym w firmie?
Samochody elektryczne w firmach przynoszą wiele korzyści. Elektryczne samochody mają niższe koszty eksploatacji i serwisowania niż tradycyjne pojazdy spalinowe. Nie trzeba też inwestować w benzynę.
Elektryczne samochody prowadzą do poprawy jakości powietrza. Wprowadzenie pojazdów zeroemisyjnych do floty firmy pozytywnie wpływa na wizerunek marki i świadomość społeczną.
Elektryczne samochody mają automatyczną skrzynię biegów, dynamiczne przyspieszenie i niski poziom hałasu, co przekłada się na komfort i efektywność pracy.
Wiele programów rządowych i lokalnych oferuje ulgi podatkowe oraz dofinansowanie na zakup elektrycznych samochodów dla firm. To dodatkowy argument za przesiadką na elektromobilność.
Jakie finansowanie mogę wybrać na samochód elektryczny dla firmy?
W salonie SZIC oferujemy różne rozwiązania finansowe dla przedsiębiorców. Możesz zakupić auto elektryczne za gotówkę, na kredyt samochodowy lub możesz ubiegać się o leasing operacyjny bądź finansowy. Przedsiębiorca może także skorzystać z opłacalnego wynajmu długoterminowego samochodu elektrycznego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Czym się różni leasing od kredytu?
Leasing jest zazwyczaj przeznaczony dla działalności gospodarczej, choć istnieje także leasing konsumencki. W leasingu opłaty są kosztem uzyskania przychodu i można odliczyć od nich VAT, a pojazd staje się własnością po czasie trwania umowy. Różnicą jest także uproszczona procedura w przypadku leasingu. Wniosek leasingowy jest prosty. Kredyt wymaga o wiele więcej formalności.
Czym różni się leasing finansowy od operacyjnego?
W przypadku leasingu operacyjnego samochód pozostaje własnością leasingodawcy, a przy leasingu finansowym jest własnością leasingobiorcy w zamian za wpłacane raty leasingowe.
Który leasing jest korzystniejszy - operacyjny czy finansowy?
Większym wzięciem cieszy się leasing operacyjny – ma niższe koszty początkowe i możesz rozliczyć podatek AT wraz z każdą ratą leasingową. W przypadku leasingu operacyjnego cały VAT trzeba opłacić z góry. Jednak każda firma ma inne potrzeby, a zatem warto rozważyć także drugi leasing operacyjny, w którym zwiększona amortyzacja pozwala wygodnie regulować firmowe koszty i dochody.
Czy auto elektryczne w leasingu się opłaca?
Leasing jest bardzo opłacalną formą finansowania auta elektrycznego. W leasingu opłaty są kosztem uzyskania przychodu i można odliczyć od nich VAT, a pojazd staje się własnością po czasie trwania umowy. Różnicą jest także uproszczona procedura w przypadku umowy leasingu. Wniosek leasingowy jest prosty. Kredyt wymaga o wiele więcej formalności.
Na czym polega wynajem długoterminowy?
Wynajem długoterminowy to forma leasingu operacyjnego, gdzie klient wynajmuje pojazd na określony czas, zwykle od 30 do 60 miesięcy, płacąc stałą miesięczną ratę. W ramach najmu długoterminowego klient biznesowy otrzymuje nie tylko nowe samochody, ale także pakiet usług związanych z eksploatacją pojazdów – naprawy, serwis, ubezpieczenie, likwidację szkód czy pomoc assistance w przypadku szkody.
Czy program mój elektryk obejmuje samochody hybrydowe?
Nie. Rządowy program „Mój elektryk” nie obejmuje samochodów hybrydowych. Dotacją są objęte wyłącznie nowe samochody zeroemisyjne z napędem elektrycznym.
Kto może złożyć wniosek w ramach programu "Mój elektryk"?
W programie mogą wziąć udział osoby fizyczne, osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, jak i korporacje i duże instytucje.
Od czego zależy przyznanie dofinansowania w programie "Mój elektryk"?
O pozytywnej ocenie wniosku i przyznaniu dotacji decyduje zgodność z zasadami programu. Warunki dofinansowania są omówione na stronie www.gov.pl. Jeśli masz pytania związane z programem, chętnie na nie odpowiemy. Przyjdź lub zadzwoń do naszego salonu, a nasz konsultant pomoże Ci krok po kroku w uzyskaniu dotacji i zakupie wymarzonego samochodu elektrycznego do firmy.
Od czego zależy kwota dotacji dla firm w ramach programu "Mój elektryk"?
Finansowanie dla firm zależy od kategorii wybranego samochodu, wysokości podatku VAT rozliczanego przez firmę oraz deklaracji minimalnego rocznego przebiegu samochodu. Auta elektryczne osobowe są dotowane do maksymalnej kwoty 225 000 zł.
Czy dofinansowanie "Mój elektryk" obejmuje także najem długoterminowy?
Tak, jednak pod warunkiem, że najem ten spełnia warunki leasingu operacyjnego.