czerwiec 16/2018

Motoryzacja

Nie pozwól, by TO zepsuło Ci wakacje

Nie pozwól, by TO zepsuło Ci wakacje
Wróć do listy

Najnowsze wpisy

Nie pozwól, by TO zepsuło Ci wakacje
Jak skutecznie dbać o samochód zimą?
styczeń 03/2024
Nie pozwól, by TO zepsuło Ci wakacje
Wyprzedaż rocznika 2023 wciąż trwa – upoluj najlepszą ofertę zanim będzie za późno!
grudzień 21/2023
Nie pozwól, by TO zepsuło Ci wakacje
Nowe samochody KIA autami przyszłości? Czego możemy się po nich spodziewać?  
grudzień 07/2023

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo istotne jest przygotowanie auta przed dalszą, wakacyjną podróżą. Wychodzimy z założenia, że jeżdżąc nim na co dzień, jest ono w świetnej kondycji – niestety, takie myślenie w skrajnych wypadkach może prowadzić do tragicznych skutków. Sprawdzenie samochodu nie wiąże się jedynie ze sprawdzeniem ważności OC, czy poziomu powietrza w oponach, a także oleju i innych płynów eksploatacyjnych.

Nawigacja na wakacyjne eskapady

Warto zaznaczyć, że wraz z coraz to nowszymi technologiami, możemy zapomnieć o papierowych mapach, które podczas podróży jedynie przyprawiały nas o nerwy. Dzięki nawigacji KIA, jesteś w stanie dojechać do upragnionego celu – włącznie z odległymi krajami. Pozwoli to zaoszczędzić przede wszystkim sporo czasu, a także nerwów. Co istotne, wbudowane samochodowe nawigacje są bardzo proste w obsłudze. Nie stracisz więc wiele czasu na ustawianie wytycznych podróży – wszystko to zrobisz kilkoma kliknięciami. Pamiętaj tylko, by przed wyjazdem zaktualizować mapy – pozwoli to uniknąć wielu niepotrzebnych stresów.

Pamiętaj, że wraz z samochodami KIA posiadasz aż 7 lat aktualizacji nawigacji KiaNaviSystem, która jest całkowicie darmowa. Warto aktualizować mapy nawet na krótkie trasy. Dzięki temu będziesz na bieżąco ze wszelkimi informacjami, takimi jak ograniczenia prędkości, wszelkimi zatorami, czy panującą obecnie pogodą. Przyjedź do naszego salonu, a zyskasz pewność, że ominiesz wszelkie roboty drogowe czy leśne zaułki.

Nie pozwól, by TO zepsuło Ci wakacje

Zadbaj o serce

Nie będziemy tu rozpisywać oczywistych oczywistości – ważne jest jednak, abyś sprawdził swój samochód pod kątem samej jazdy. Jeśli na co dzień używasz go jedynie do dojazdów do pracy – przewieź się nim na krótką wycieczkę poza teren zabudowany. Tym sposobem sprawdzisz, czy auto nie traci mocy, czy silnik pracuje płynnie oraz czy czasem nic nie przerywa. Ważne jest, by sprawdzić to wszystko na rozgrzanym silniku, dlatego jazda próbna poza miastem może okazać się niezwykle przydatna.

Czym oddychasz w swoim samochodzie?

Zależy Ci na odbyciu naprawdę komfortowej podróży? Nie możesz wówczas zapomnieć o czyszczeniu klimatyzacji samochodowej. Wyobraź sobie bowiem wypad całą rodziną, wraz z dziećmi – za oknem upał powyżej 30 stopni, a Ty włączasz klimatyzację, która dosłownie odorem bucha Ci w twarz. Dosyć znane zjawisko, nieprawdaż? Zadbaj więc o komfort, ale przede wszystkim Twoje zdrowie, jak i swoich najbliższych. Nie pomijaj wśród przygotowań nawet kwestii klimatyzacji w samochodzie!

Nie pozwól, by TO zepsuło Ci wakacje

Wakacyjny wyjazd za granicę

Planujesz zwiedzać obce kraje? Pamiętaj zatem, by zorientować się dokładnie w kwestii przepisów, czy limitów prędkości – nikt na co dzień przecież nie sprawdza, co konkretnie obowiązuje w danym kraju. Warto zaznaczyć, że chociażby ograniczenia prędkości mogą się znacznie różnić w samej UE poza granicami naszego kraju. Prócz prędkości pamiętaj o sprawdzeniu listy obowiązkowego wyposażenia samochodu – może być ono różne w wielu państwach.

Przed objazdówką sprawdź swoje koło zapasowe – poziom powietrza, czy zestaw narzędzi. Teraz może Ci się to wydawać śmieszne, ale uwierz.. będąc w obcym państwie, okaże się to zdecydowanie bardziej pomocne, niż komplet dodatkowych żarówek.

Akcesoria na każdą przygodę

Wybierając się na wakacje warto zaopatrzyć się w akcesoria samochodowe. Bagażnik dachowyboxy dachowe czy haki holownicze to rzeczy, których podczas wakacyjnych eskapad zdecydowanie nie może Ci zabraknąć. Wyobraź sobie bowiem sytuację, w której wracając z urlopu brakuje Ci miejsca w bagażniku na zakupy żony, czy pamiątki dla najbliższych. Kiedy będziesz miał box, czy bagażnik dachowy takie dylematy nie będą dla Ciebie jakimkolwiek problemem. Już teraz sprawdź nasz szeroki asortyment akcesoriów, by być w pełni przygotowanym na swoje wymarzone wczasy!

Powiązane wpisy

Nie pozwól, by TO zepsuło Ci wakacje

lipiec 12/2023

Kia Sportage – czemu zawdzięcza sympatię Polaków?

Nie pozwól, by TO zepsuło Ci wakacje

styczeń 26/2023

Over The Air – samodzielne aktualizacje nawigacji KIA

Nie pozwól, by TO zepsuło Ci wakacje

grudzień 10/2022

KIA Sportage – bezpieczna jazda zimą

Nie pozwól, by TO zepsuło Ci wakacje

kwiecień 14/2022

Dotacja na zakup samochodu elektrycznego? Podpowiadam jak ją uzyskać

Wróć do góry strony