listopad 29/2023

LifeStyle

Pies zimą w samochodzie – jak przygotować pojazd na ten czas?

Pies zimą w samochodzie – jak przygotować pojazd na ten czas?
Wróć do listy

Najnowsze wpisy

Pies zimą w samochodzie – jak przygotować pojazd na ten czas?
Jak skutecznie dbać o samochód zimą?
styczeń 03/2024
Pies zimą w samochodzie – jak przygotować pojazd na ten czas?
Wyprzedaż rocznika 2023 wciąż trwa – upoluj najlepszą ofertę zanim będzie za późno!
grudzień 21/2023
Pies zimą w samochodzie – jak przygotować pojazd na ten czas?
Nowe samochody KIA autami przyszłości? Czego możemy się po nich spodziewać?  
grudzień 07/2023

Zimą jak każdą inną porą roku nie chcemy rozstawać się z naszym pupilem, gdy wyjeżdżamy. Lubimy, gdy jest z nami, choć zimowa aura niekoniecznie temu sprzyja. W końcu nikt nie lubi mieć brudnych z błota i śniegu siedzeń, prawda? Akcesoria, w które możemy wyposażyć nasze auto pozwolą zabezpieczyć zarówno zwierzę, jak i pojazd, w czasie podróży.

Jak przygotować auto na podróż z czworonogiem?

Niestety, zimowa aura to czas, kiedy każdy kierowca musi liczyć się z tym, że w mniejszym lub większym stopniu auto ulegnie zabrudzeniu w środku. Aby zabezpieczyć samochód przed mokrym śniegiem lub błotem warto wyposażyć go w gumowe dywaniki, które w prosty i szybki sposób można wyczyścić. 

Ponadto, powinniśmy mieć na uwadze również komfort jazdy, zarówno właściciela, jak i jego zwierzaka. Zrelaksowane zwierzę gwarantuje spokojną jazdę do celu, bez dodatkowych,  nieprzyjemnych niespodzianek. 

Jak właściwie przewozić zwierzęta w samochodzie?

Do przewozu małego zwierzaka możemy skorzystać z profesjonalnego transportera, który da mu schronienie i zapobiegnie jego przemieszczaniu się po aucie. Transporter, aby był bezpieczny dla wszystkich podróżujących powinien być odpowiednio przypięty. Alternatywą dla tego rozwiązania jest wykorzystanie popularnych i szeroko dostępnych na rynku szelek. 

Duże psy najlepiej przewozić na tylnym siedzeniu, a nawet w specjalnie przygotowanej przestrzeni bagażnika, które wcześniej przykryjemy specjalną matą gumową lub kocem, które uchronią przestrzeń przed zabrudzeniami lub uszkodzeniami.

Aby oddzielić psa znajdującego się w bagażniku od pasażerów (w celach bezpieczeństwa, np. podczas hamowania), warto zainwestować w specjalną kratę do bagażnika.

Z pewnością, wartym polecenia dodatkowym elementem wyposażenia, w które warto się zaopatrzyć, jeśli podróżujemy z psem, jest specjalny mostek, który ustawiony jak kładka prowadząca do bagażnika umożliwia zwierzęciu łatwe wejście do środka auta.

 

Pies zimą w samochodzie – jak przygotować pojazd na ten czas?

Przepisy prawne o przewożeniu psa w samochodzie

Zgodnie z Art. 60 Pkt. 1 Kodeksu Ruchu Drogowego, zabrania się używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe lub poza nim. Uwaga: dotyczy to także sposobu przewożenia zwierząt! Jeśli policja uzna, że pies (lub inne zwierzę) przewożony jest w nieodpowiedni sposób, może nałożyć mandat na kierowcę. 

Warto więc zadbać o odpowiednie przewożenie psa ze względu na bezpieczeństwo oraz zaopatrzeć się w akcesoria, dzięki którym podróżowanie z psem zimą stanie się przyjemnością, a nie czynnością, która kojarzy się z wielogodzinnym sprzątaniem pojazdu.


Wróć do góry strony