czerwiec 25/2018

Motoryzacja LifeStyle

Zwierzak w samochodzie

Zwierzak w samochodzie
Wróć do listy

Najnowsze wpisy

Zwierzak w samochodzie
Jak skutecznie dbać o samochód zimą?
styczeń 03/2024
Zwierzak w samochodzie
Wyprzedaż rocznika 2023 wciąż trwa – upoluj najlepszą ofertę zanim będzie za późno!
grudzień 21/2023
Zwierzak w samochodzie
Nowe samochody KIA autami przyszłości? Czego możemy się po nich spodziewać?  
grudzień 07/2023

Jak podróżować bezpiecznie ze swoim pupilem? Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że podróżowanie ze swoim ukochanym zwierzakiem nie jest wbrew pozorom taką łatwą sprawą. Jest to jeszcze bardziej kłopotliwe, jeśli wybieramy się w jakąś dłuższą podróż. Pewnie każdy z nas miał okazję zobaczyć psa w jakimś samochodzie z wystawionym pyskiem za szybą, bądź cieszącą mordką zza szyby bagażnika. Warto podkreślić, że takie poczynania ze zwierzętami w samochodzie są zdecydowanie niedozwolone.

Sami jako kierowca, bądź jako pasażer zawsze dbamy, by mieć zapięte pasy, bo przecież to kwestia naszego bezpieczeństwa. Dlaczego więc zapominamy o bezpieczeństwu naszych pupili? Lepiej nie mówić, co złego może przydarzyć się zwierzakowi, który nie jest w jakikolwiek sposób zabezpieczony podczas podróży.

Jak zadbać o swojego pupila podczas transportu?

Nie wystarczy bowiem posadzić psa czy kota na siedzeniu i oczekiwać, że w tak grzeczny sposób spędzi całą podróż. Trzeba pamiętać, że zarówno psy, jak i koty mają różne charaktery, na co kompletnie nie mamy wpływu. Może zdarzyć się, że za przeszkadzanie psa czy kota, kierowca może dostać upomnienie lub mandat. O ile planujemy przewieźć małego psa, czy kota sprawa jest na tyle prostsza, że wystarczy do tego klatka, bądź szelki.

Jeżeli mowa o klatkach dla zwierząt, trzeba wspomnieć, iż obecnie na rynku możemy spotkać wiele rodzajów klatek. Od plastikowych, po metalowe, których ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, do nawet kilkuset złotych w zależności od firmy i wykonania. Klatkę ustawiamy bokiem na siedzeniu – z reguły ma ona specjalne miejsca, w którym przepinamy ją pasem i zapinamy.

Klatkę warto ustawić skierowaną w naszą stronę, by zwierzak poczuł się spokojnie i bezpiecznie. W przypadku szelek, trzeba pamiętać, że samo ubranie w nie psa nie za wiele pomoże. Trzeba zaopatrzyć się do szelek w specjalny pas bezpieczeństwa, za pomocą którego przypinamy psa w szelkach w taki sam sposób, jak pasażerowie zapinają swoje pasy w samochodzie. Taki pas z reguły posiada regulację, dzięki czemu możemy dostosować odległość, na którą pies będzie się poruszał przy siedzeniu. Ważne jest, by szelki były przy tym miękkie, aby w razie nagłego hamowania nie wyrządziły zwierzakowi krzywdy.

Zwierzak w samochodzie

Co z większymi zwierzakami?

O wiele bardziej skomplikowana jest sprawa z transportem większego psa. Jego nie zapniemy już szelkami, a także nie wsadzimy do małej klatki, którą umieścimy na siedzeniu naszego samochodu. Aby więc w pełni bezpiecznie przewieźć swojego dużego pupila, trzeba wykorzystać w transporcie bagażnik swojego samochodu. Niezwykle niebezpieczne jest sadzanie psa na chodniczkach za siedzeniami – w przypadku wypadku, pies może zostać zmiażdżony. Warto zaopatrzyć się więc w kratę zabezpieczającą w bagażniku, której miejsce jest z tyłu auta, a także matę na podłogę i osłaniającą zderzak. W naszym autoryzowanym sklepie dostaniesz zarówno matę do bagażnika, jak i kratę zabezpieczającą. Wybierając sprawdzone produkty, masz pewność, że Twojemu pupilowi nie grozi jakakolwiek krzywda!

Zwierzak w samochodzie

Warto więc zadbać o bezpieczeństwo swojego małego sierściucha. Co istotne, czasami dzięki klatce czy szelkom pies może znacznie lepiej odbierać podróż. Dla niego wakacyjna eskapada to również przygoda, którą chce przeżyć w wygodzie. Niektóre psy czy koty to zdecydowane poduszkowce o wyjątkowym charakterze, co warto mieć na uwadze. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego zwierzaka wybierając się na wakacyjne podróże już teraz!

Powiązane wpisy

Zwierzak w samochodzie

lipiec 12/2023

Kia Sportage – czemu zawdzięcza sympatię Polaków?

Zwierzak w samochodzie

styczeń 26/2023

Over The Air – samodzielne aktualizacje nawigacji KIA

Zwierzak w samochodzie

grudzień 10/2022

KIA Sportage – bezpieczna jazda zimą

Zwierzak w samochodzie

kwiecień 14/2022

Dotacja na zakup samochodu elektrycznego? Podpowiadam jak ją uzyskać

Wróć do góry strony