czerwiec 27/2019

LifeStyle

Samochodem na wakacje za granicę – o tym nie zapomnij!

Samochodem na wakacje za granicę – o tym nie zapomnij!
Wróć do listy

Najnowsze wpisy

Samochodem na wakacje za granicę – o tym nie zapomnij!
Jak skutecznie dbać o samochód zimą?
styczeń 03/2024
Samochodem na wakacje za granicę – o tym nie zapomnij!
Wyprzedaż rocznika 2023 wciąż trwa – upoluj najlepszą ofertę zanim będzie za późno!
grudzień 21/2023
Samochodem na wakacje za granicę – o tym nie zapomnij!
Nowe samochody KIA autami przyszłości? Czego możemy się po nich spodziewać?  
grudzień 07/2023

W kraju czy za granicą, samochód to znakomity środek wakacyjnego transportu. Zanim wyruszysz na upragniony urlop, upewnij się, czy wyposażyłeś auto w niezbędne rzeczy i sprawdziłeś warunki na trasie przejazdu. 

Jadąc na wakacje, na pewno robisz listę rzeczy do zabrania i zrobienia. Kąpielówki – są, krem z filtrem – jest, dojazd do hotelu – sprawdzony, itd. Taką samą listę warto przygotować dla kierowcy i jego czterokołowego zdobywcy szos. W końcu planowanie, nawet jeśli nudne, stanowi najlepszy sposób na uniknięcie przykrych niespodzianek na drodze.

Sprawdź podzespoły i płyny eksploatacyjne

Przed wyruszeniem w dłuższą podróż, najpierw zrób przegląd techniczny samochodu. Aby zaoszczędzić czas i mieć absolutną pewność, że twoja KIA jest w należytym stanie, wybierz się na kontrolę do autoryzowanego warsztatu. W salonie dealerskim SZIC w Opolu możesz skorzystać z gotowej oferty PRZYGOTUJ SAMOCHÓD DO WAKACJI, obejmującej:

  • kontrolę stanu pojazdu – wykwalifikowany mechanik sprawdzi stan opon, klocków hamulcowych, świateł, kabinowego filtra powietrza, wycieraczek i innych podzespołów, uzupełni płyny eksploatacyjne oraz dokona ewentualnej naprawy i wymiany z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych,
  • czyszczenie klimatyzacji metodą TUNAP – zapewnia czyste, zdrowe powietrze, co jest szczególnie ważne, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, a klimatyzacja jest w częstym użyciu,
  • bezpłatną aktualizację map w nawigacji samochodowej – więcej na ten temat w artykule Aktualizacja map KIA,
  • pomoc w doborze i zamontowaniu belek i bagażników dachowych.

Gdy zbliża się czas przeglądu okresowego pojazdu, od razu udaj się do ASO i nie czekaj na ostatni moment. Pamiętaj też, że jeżeli z autem na gwarancji coś się dzieje, w KIA dostaniesz samochód zastępczy, który pozwoli ci wyruszyć na wakacje bez konieczności nagłej zmiany planów.

Zabierz przydatne akcesoria na wakacje samochodem

Auto sprawne – pora pomyśleć o tym, jak odpicować je na dłuższy wyjazd. Na wakacjach przydadzą się rozmaite akcesoria samochodowe, bardziej i mniej oczywiste. Pierwsze na myśl przychodzą chociażby uchwyty dachowe KIA do rowerów, nart i desek snowboardowych. Kolejna kwestia to ochrona przed słońcem. W samochodzie dobrze mieć zarówno maty ochronne na przednią szybę, jak też rolety i zasłonki samochodowe na boczne okna, które zabezpieczą przed promieniami dorosłych i małych pasażerów. Na wakacjach wszelkie formy dodatkowej ochrony są szczególnie wskazane, dlatego warto zainwestować również w hak holowniczy – nie tylko poratuje ciebie lub innego użytkownika drogi w przypadku nieprzewidzianej sytuacji, lecz także pozwoli zabrać na wakacje przyczepkę. Myśląc o innych formach ochrony auta, zdecyduj się na nowe dywaniki samochodowefolie ochronne na zderzak, które zabezpieczą lakier przed zarysowaniem, oraz kuwety i maty do bagażnika, dzięki którym wygodnie i bezpiecznie przewieziesz dowolne bagaże.

Przydatnym zabezpieczeniem na wakacyjny wyjazd będzie także instalacja w smartfonie aplikacji MojaKia (można ją pobrać ze sklepu Google Play pod tym linkiem). Aplikacja ta to prawdziwe zbawienie na drodze: podaje przyczynę zapalenia się lampki ostrzegawczej i sposoby rozwiązania problemu, zapewnia dostęp do pełnej instrukcji pojazdu, wskazuje aktualny przebieg i harmonogram przeglądów, informuje o przysługujących bezpłatnych naprawach, pozwala zlokalizować najbliższą stację dealerską KIA oraz samochód (dzięki aplikacji nie musisz pamiętać, gdzie zaparkowałeś – MojaKia robi to za ciebie!). Ponadto aplikacja ma kilka innych funkcji, za których sprawą jazda, zwłaszcza na nowych, nieznanych trasach, staje się dużo bardziej komfortowa i mniej stresująca.

Sprawdź warunki na trasie przejazdu

Ostatnia sprawa dotyczy tego, co spotka cię na drodze. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz na wakacje samochodem za granicą czy w Polsce, sprawdź ceny paliw i dowiedz, się, jak i gdzie bezpiecznie tankować (koszty paliwa mogą także być dobrą wskazówką odnośnie do tego, gdzie warto wybrać się samochodem na zagraniczne wakacje, by nie przepłacić), obowiązujące prędkości i ograniczenia, stan dróg i zasady poruszania się po nich. Zaopatrz się też w winiety drogowe oraz koniecznie zadbaj o opłacenie składki OC i pomyśl o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia: AC, NNW i assistance (dowiedz się więcej o ubezpieczeniach samochodowych). A potem już tylko ciesz się udanymi wakacjami!

Powiązane wpisy

Samochodem na wakacje za granicę – o tym nie zapomnij!

listopad 29/2023

Pies zimą w samochodzie – jak przygotować pojazd na ten czas?

Samochodem na wakacje za granicę – o tym nie zapomnij!

wrzesień 22/2023

Sebastian Szic Wschodzącą Gwiazdą Rynku Dealerskiego

Samochodem na wakacje za granicę – o tym nie zapomnij!

maj 19/2023

Samochód elektryczny w bloku – czy to ma sens?

Samochodem na wakacje za granicę – o tym nie zapomnij!

kwiecień 21/2023

Niezbędnik każdego podróżnika: Jaki bagażnik na samochód wybrać?

Wróć do góry strony