czerwiec 24/2021

Motoryzacja

Wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju silnikowego
Wróć do listy

Najnowsze wpisy

Wymiana oleju silnikowego
Jak skutecznie dbać o samochód zimą?
styczeń 03/2024
Wymiana oleju silnikowego
Wyprzedaż rocznika 2023 wciąż trwa – upoluj najlepszą ofertę zanim będzie za późno!
grudzień 21/2023
Wymiana oleju silnikowego
Nowe samochody KIA autami przyszłości? Czego możemy się po nich spodziewać?  
grudzień 07/2023

Serce jest narządem, bez którego człowiek nie jest w stanie funkcjonować. Podobnie jest także z różnego rodzaju sprzętami, dla których sercem są baterie czy silniki. Podobnie wygląda to w przypadku samochodów – dla nich „narządem”, który sprawia, że auto funkcjonuje jest silnik. Z tego też powodu niezwykle ważnym jest, by prawidłowo dbać o „serce” naszego pojazdu. W jaki sposób możemy to robić? No cóż, podstawą jest to, by w odpowiednim momencie wymienić olej silnikowy. W jaki sposób to robić? Co ile wymieniać olej silnikowy? Na te oraz inne pytania postaramy odpowiedzieć się poniżej!

Wymiana oleju silnikowego co ile?

Ogólnie przyjętym standardem, co do wymiany oleju silnikowego w samochodzie jest czas od 10 tys. do 15 tys. przejechanych kilometrów. W tych widełkach powinniśmy się mieścić, aby mieć pewność, że silnik w naszym samochodzie nie jest nadmiernie eksploatowany, a wszystkie jego elementy pracują prawidłowo. Należy również pamiętać, że nim przejedziemy 10 000 km także powinniśmy kontrolować stan oleju w silniku i w razie potrzeby uzupełnić jego braki. Zarówno dolewanie oleju, jak i jego wymiana są bardzo ważne, by silnik nie został uszkodzony oraz służył nam przez długie lata. Znaczenie ma również to jaki olej silnikowy stosujemy. Warto postawić na sprawdzone produkty, które będą stanowiły gwarancję jakości i tego, że nie wpłyną negatywnie na pracę silnika w samochodzie. Aspektami, na które należy zwracać uwagę są rodzaj i klasa lepkości oleju.

Gdzie wymienić olej w samochodzie?

Jak mówiliśmy, olej silnikowy jest fundamentem prawidłowego funkcjonowania naszego samochodu. Z tego też powodu jego wymianę powinniśmy powierzać specjalistom, dzięki czemu zawsze będziemy mieć pewność, że nasz pojazdu oferuje nam bezpieczną jazdę. Korzystając z usług profesjonalistów możemy również liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w kwestii wyboru najlepszego oleju silnikowego dla naszego auta. Gdzie w takim razie udać się na wymianę oleju silnikowego? Z naszej strony pragniemy polecić serwis SZIC, w którym zawsze otrzymasz pomoc i wsparcie na najwyższym poziomie! Zapewniamy, że nasi specjaliści skutecznie zajmą się wymianą oleju samochodowego, a także wszystkich innych kwestii związanych z Twoim autem. Skorzystaj z usług najlepszego serwisu KIA już teraz!

Powiązane wpisy

Wymiana oleju silnikowego

lipiec 12/2023

Kia Sportage – czemu zawdzięcza sympatię Polaków?

Wymiana oleju silnikowego

styczeń 26/2023

Over The Air – samodzielne aktualizacje nawigacji KIA

Wymiana oleju silnikowego

grudzień 10/2022

KIA Sportage – bezpieczna jazda zimą

Wymiana oleju silnikowego

kwiecień 14/2022

Dotacja na zakup samochodu elektrycznego? Podpowiadam jak ją uzyskać

Wróć do góry strony